diBrittasgang MENU

Horká novinka

Článek z naší dovolené v Chorvatsku je k nahlédnutí zde.

Náš vrh E slaví svoje 3. narozeniny. Happy birthday our litter E.

Blahopřejeme a přejeme vše nejlepší. Congratulations & we wish you all the best.

Prohlédněte si každodenní život našich psů na www.youtube.com/brittasgang

Výběr z galerie

2012

Brittasgang Facebook  Brittasgang Twitter  Brittasgang YouTube


Copyright © Dobrmani.com Veškerý grafický, textový a jiný obsah či součást těchto stránek je předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona č. 121/2000 §11.

Breedig with respect

Reportáže, články  » Dobrmaní svátek
08červenec2009

Dobrmaní svátek

sekce: Reportáže, články Zobrazeno: 1598x

Logo_dobrman.JPGV první řadě bych chtěla na tomto místě poděkovat DKČR za uspořádání dvou dobrmaních akcích ZTP a Klubové výstavy, jmenovitě pak sl. Ivě Haiderové, za její aktivnost a vytrvalost. Výstava se konala v příjemném prostředí kynologického centra Rychety. Výstavní kruh byl dostatečně veliký, pro každého přihlášeného psa byla připravena pozornost v podobě vzorků krmiv a dalších milých dárků. V neposlední řadě tímto děkujeme za posuzování i výsledky německému rozhodčímu p. Thomasovi Bechtovi, kterých jsme dosáhli. (více v článku)

Corleona_Klub_Rychety_cervenec_2009_mini.JPG

Atmosféru jen maličko hatilo lehce dusné počasí a menší nedostatečná organizace v parkování, ale i přes tyto neduhy jsme si tento den nenechali zkazit, který jsme nostalgicky nazvali dobrmaním svátkem. Celkem bylo přihlášeno 68 psů, přičemž v naší třídě otevřené, kde jsem vystavovala naši Corleonu Lady di Brittasgang, bylo přihlášeno 8 feneček. Napínat vás nemá cenu, jelikož výsledky jsme zveřejnili před několika dny, doslova a do písmene jsme všichni byli oceněni na Výbornou + nějaké to pořadí či ještě titul.

 

Začněme ale popořádku. Klubová výstava DKČR se konala v neděli 5. července 2009 v Praze Uhříněvsi, což byl pro nás opravdu kousek. Místo pod stromem nám držela rodina Novotných, která přijela vystavovat Arnyho a Petra s Lukášem, kteří přijeli vystavovat Carevnu as Daisynku. Po nás dorazili i majitelé Baby Brittannici as Sendy, ve složení Dáša, Karolína a Vítek. Skupina_Klub_Rychety_cervenec_2009.JPGAbych řekla pravdu, tak vkročením na tuto krásně zelenou půdu začal pro mě jakýsi maraton, protože jsem se kromě vystavování snažila věnovat všem našim přátelům, ať už těm, kteří nás přijeli navštívit, nebo několika dalším, se kterými jsme měli možnost se nově seznámit. Původně jsme také zamýšleli, že s sebou vezmeme naši Brittanicu a Matyldu, ale pak jsme usoudili, že nejlépe jim bude u našeho společného kamaráda Petra na zahradě, kde můžou dovádět spolu s dobrmankou Fredie, Amígem a Shaginou. Naše holčičky si to ze začátku nechtěly nechat vymluvit, ale pak i ony usoudily, že volba byla správná. Nu, co víme, třeba nás budou doprovázet na nějaké další klubové výstavě.

Bueno_Broskvicka_cerven_2009_mini.JPG

 

Ráda bych zde zmínila, že nás přijeli navštívit milé majitelky Afrodithy di Brittasgang as Akinky, dále manželé Vaníčkovi s Enny z ch.s. Honey Hooligan a několik našich nových přátel. Přítomny byli i Libuška a Víťa s Bueno Marrone Broskvička as Matýskem (foto vlevo), kteří byli na takovéto výstavě poprvé.

 

Arny_Klub_Rychety_cervenec_2009_mini.JPGNyní začnu popisem samotného vystavování. Jako první z nás šel na řadu Arny, který byl tentokrát přihlášený do třídy pracovní a byl to jediný mužský zástupce z Brittasgangu. Z Arnyho  je již statný dospělý pes a na této výstavě se moc hezky předvedl, jak v pohybu, tak i v postoji. Za tento výkon obdržel ocenění V1, CAC a stal se tak čekatelem Klubového Šampióna CZ. Po nějakém čase, kdy jsme sledovali posuzovaní p. rozhodčího a zároveň jsem se snažila věnovat svým přátelům, přišly na řadu i naše holčičky, které byly všechny přihlášeny do třídy otevřené. Corleona Lady di Brittasgang byla na výstavě letos po druhé a letos jsem jí já poprvé vystavovala. Boj to byl vzrušující, nakonec všechny fenečky v této třídě obdržely známku Výborná. Naše 3 dobrmanky, byly dokonce vybrány do užšího výběru, 5 nejhezčích. Nakonec p. rozhodčí rozhodl takto, Carevna skončila na pátém místě s oceněním Výborná, Corleona Lady di Brittasgang skončila na čtvrtém místě a obdržela známku Výborná 4. Baby Brittannica di Brittasgang nakonec skončila na druhém místě a obdržela známku Výborná 2, res. CAC.

Skupina_Rychety_2009_mini.jpgPo tomto vystavování jsem se mohla věnovat opět věnovat svým povinnostem a pomalu se připravovat na vrchol dnešní výstavy, kterým byla soutěž o nejlepší chovatelskou skupinu. Vyzbrojeni novými bílými tričky s naším logotypem jsme ve složení Corleona Lady di Brittasgang a já, Carevna di Brittasgang a Petra, Baby Brittannica di Brittasgang a Karolína, Arny di Brittasgang a Lucka suverénně vběhli do kruhu. Po delším výběru a důkladném posuzování naši skupinu p. rozhodčí umístil na krásném 3. místě, hned za ch.s. Halit Paša, což nám udělalo obrovskou radost.

Mira_Ruza_Klub_Rychety_cervenec_2009_mini.JPG

 

Po celkovém vystavování následovalo finální posuzování o titul Klubový vítěz černých psů. Náš Arny se mimojiné utkal o tento titul i se světovým vítězem Hilo von Nemesis, který se této výstavy účastnil a nakonec i vyhrál. Možnost utkat se o tento titul, nejenom já, ale i Lucka považujeme za čest. Lucka se opět zachovala profesionálně a Arnyho opět hezky vystavila. Za což jí patří náš dík a nejenom jí, ale i ostatním našim členům z Brittasgangu, Karolíně a Petře.

Po ukončení výstavy a skončením veškerých výstavních bojů, naplněni radosti ze skvělých výsledkům jsme se všichni společně vyfotili.

 

 

Skupina_foceni_Klub_Rychety_cervenec_2009_mini.JPG

 

Myslím, že nejenom nám, ale i všem ostatním se výstava líbila. Další klubová výstava je pro nás opět výzvou, bohužel v současné době není ještě jisté, zda se jí osobně účastníme, jelikož v tento termín probíhají svatební oslavy. I přesto se nyní těšíme na další výstavu, která se bude konat příští týden v Mladé Boleslavi.

 

 

Přejeme Vám léto plné sluníčka, úžasné prázdniny a dovolenou dle Vašich představ.

Janina Kiporová

Soutez_skupina_Rychety_mini.jpg