diBrittasgang MENU

Horká novinka

Článek z naší dovolené v Chorvatsku je k nahlédnutí zde.

Náš vrh E slaví svoje 3. narozeniny. Happy birthday our litter E.

Blahopřejeme a přejeme vše nejlepší. Congratulations & we wish you all the best.

Prohlédněte si každodenní život našich psů na www.youtube.com/brittasgang

Výběr z galerie

S mamkou Brittou a ségrou Růžou

Brittasgang Facebook  Brittasgang Twitter  Brittasgang YouTube


Copyright © Dobrmani.com Veškerý grafický, textový a jiný obsah či součást těchto stránek je předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona č. 121/2000 §11.

Breedig with respect

Výstavní výsledky  » 2011  » Hanácká národní výstava psů Olomouc
08Leden2011

Hanácká národní výstava psů Olomouc

sekce: Výstavní výsledky › 2011 Zobrazeno: 3086x

Na národní výstavě v Olomouci se poprvé výborně prezentovala část vrhu D:
Dark Diamond di Brittasgang, třída štěňat, Velmi nadějná 1
Desert Rose di Brittasgang, třída štěňat, Velmi nadějná 1

a také jejich matka, naše
Corleona Lady di Brittasgang, třída vítězů, Výborná 2

Všem blahopřejeme a přejeme hodně štěstí na dalších výstavách.

News: V článku naleznete reportáž z výstavní akce.

V sobotu, 8. ledna 2011, se konala výstavní premiéra dvou z našich D děťátek. Na národní výstavu do Olomouce kromě nás, vyrazili Míša a Zdenda s Daiem (Dark Diamond di Brittasgang), Zuzka a Tonda s Helgou (Desert Rose di Brittasgang). Oba dva nám udělali obrovskou radost výbornou prezentací a ze své výstavní premči si odnesli titul Velmi nadějný 1 s hezkým posudkem. Pan rozhodčí, J. Mravík (SK), obvzlášť Helgu a její paničku pochválil za výborné předvedení a Helgu ohodnotil velmi pozitivním komentářem. Helga i Dai byli pozváni i do závěrečných soutěži. Oba z toho máme velkou radost a děkujeme za výbornou reprezentaci.

Co se týká nás, na výstavu jsem také přihlásila i jejich maminku, naši Růženku (Corleona Lady di Brittasgang). Růženka je již v dobré kondici, začíná být opět dobře osvalená a myslím, že s nadcházejícím jarem, které vybízí k dlouhým procházkám, bude její postava opět velmi dobrá. Na tuto výstavu jsem vyrazila s mojí kamarádkou Karolínou a Sendynkou (Baby Brittannica di Brittasgang). Na Moravu jsme jely v typicky holčičím složení již den předem s plánem přespat v našem rodinném bytě v Blansku. Bohužel nás obě nečekaně skolila nepříjemná chřipka, což naše plány trochu pokazilo. Naštěstí jsem neměla ráno horečku, a tak jsem věděla, že řízení zvládnu. Možná i díky velkému těšení se na vystavování, které jsem v poslední době absentovala, a ještě většímu těšení se na naše déčka, jsem byla pevně rozhodnutá, že pojedu. Bohužel Kája byla na tom hůře, a tak jsme se nakonec domluvily, že se pro ni vrátím po výstavě.

Vystavovali jsme v menší hale a díky velké obsazenosti berňáků, kteří byli vedle nás a kteří obsadili i místo u našeho kruhu, bylo v hale brzy velké horko a nedýchatelno. Odložili jsme tedy zimní bundy a věnovali se výstavě. Bohužel díky indispozici Karolíny jsme nemohli předvést náš duo handling, a tak se nám Růženka nevypnula přesně tak, jak jsme potřebovali. Slovenský rozhodčí pan Mravík, který posuzoval ten den i mimojiné anglické buldoky a rotvajlery, tituly šetřil, padali nejen Velmi dobré, ale ve dvou zmíněných plemenech i D. Celkově si však myslím, že byl nepředpojatý a nestranný. Proto mě potěšilo, že Růženku pochválil a dokonce jí označil i za fenečku s výbornými přednostmi a odbržela od něj známku Výborná 2 (titul první feně zadán nebyl). Chtěla bych tímto poděkovat Vítkovi, který zastoupil nemocnou Karolínu, a pomáhal mi i se Zuzkou s předvedením Růženky, oběma patří můj velký dík.

Ráda bych také zmínila, že se na nás přijeli podívat a morálně nás podpořit majitelé Doylíčka, Karel a Draha. Z Doylíka roste moc hezký dobrman a my jsme moc rádi, že jsme ho mohli alespoň vidět.

Po vystavování jsme si udělali příjemnou krátkou pauzu a Růženka s Helgou se konečně mohly proběhnout v malém výstavním parčíku. Helga se s páníčky zúčastnili i odpoledních soutěží o nejhezčí štěně dne a reprezentovala dobrmany (za zmínku zajisté stojí, že v odpoled. sout.  3. místo v mladých vítězích vyhrál Noris Halit Paša, který má stejnou prabábu jako Helga). Helgu i odpolední vystavování moc bavilo a paničce Zuzce se také líbilo.  Fotečky tentokrát bohužel nejsou, proto slibuji, že příště se polepšíme. Děkuji všem za úžasnou fandící atmosféru a brzy opět na viděnou.

Růženka, Corleona Lady dB, V2

Růženka, Corleona Lady dB, V2

Sendy, Baby Brittannica dB, doprovod

Sendy, Baby Brittannica dB, doprovod

Dai, Dark Diamond dB, VN1

Dai, Dark Diamond dB, VN1

Helga, Desert Rose dB, VN1

Helga, Desert Rose dB, VN1

Doylík, Doyle Proffi dB, doprovod

Doylík, Doyle Proffi dB, doprovod