diBrittasgang MENU

Horká novinka

Článek z naší dovolené v Chorvatsku je k nahlédnutí zde.

Náš vrh E slaví svoje 3. narozeniny. Happy birthday our litter E.

Blahopřejeme a přejeme vše nejlepší. Congratulations & we wish you all the best.

Prohlédněte si každodenní život našich psů na www.youtube.com/brittasgang

Výběr z galerie

Srpen 2009, se Zevlákem Gzhessika Rusko Růženka, hrdě tvářící :o))) Svatební tabule Debee di Brittasgang

Brittasgang Facebook  Brittasgang Twitter  Brittasgang YouTube


Copyright © Dobrmani.com Veškerý grafický, textový a jiný obsah či součást těchto stránek je předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona č. 121/2000 §11.

Breedig with respect

Výstavní výsledky  » 2011  » Národní výstava psů Ostrava
20Duben2011

Národní výstava psů Ostrava

sekce: Výstavní výsledky › 2011 Zobrazeno: 2901x

V článku si můžete přečíst článek z naší výstavní výpravy.

Na národní výstavě v Ostravě, konané 10. dubna 2011 se nám opravdu zadařilo:

Corleona Lady di Brittasgang, třída vítězů, V1, CAC, Národní vítěz
Brittanica Halit Paša, třída veteránů, V1, BOV (BOB Veterán)
Dark Diamond di Brittasgang, třída mladých, Výborný 2
Druss di Brittasgang, třída mladých, V1, CAJC, BOJ (BOB Junior) a stal se čekatelem Junioršampiona ČR

Posuzovala nás paní Mgr. Božena Ovesná

V závěrečných soutěžích o nejkrásnější chovatelskou skupinu jsme se v nejmenším obsazení, jmenovitě Corleona Lady dB, Druss dB a Dark Diamond dB umístili na krásném 4 místě.

Všem moc gratulujeme k výborným výsledkům i velkým pohárům a děkujeme za skvělou reprezentaci. V článku si můžete přečíst článek z naší výstavní výpravy.

Dnes přinášíme novinky z našeho nedělního výstavního výletu, který byl tentokrát třígenerační. Mládež zastupovali dva dobrmaní kluci, Dai (Dark Diamond dB) a Dante (Druss dB), kteří se vystavovali ve třídě mladých. Dospěláky zastupovala Růža (Corleona Lady dB) a veterány Britta (Ch. Brittanica Halit Paša) s Matyldou.

Výstava byla tradičně pořádána v halových a venkovních kruzích. My jsme, jako před pár roky, byli opět umístěni ve stejné hale. Před námi se vystavovalo ještě několik plemen, a tak jsme si čekání krátili pozorováním ostatních lidí i psů a to jak v kruhu, tak i mimo.

Zhruba po hodině a půl se začalo posuzovat naše plemeno. Paní rozhodčí, Mgr. Božena Ovesná, působila velmi mile. Jako první z nás nastoupili hned 3 mladí dobrmánci. Jak už bývá zvykem, posuzovalo se dle standardního postupu. Sama jsem nevěděla, který z brášků se umístí na předním místě, protože oba mají svoje přednosti a kvality. Pokud bych měla posuzovat podle pohybu, nejvíce se mi líbil Dai, který běhal velmi ladně. Zatímco Dante (Druss dB), který je pro změnu mohutnější, se v postoji předvedl o kapinku lépe, než jeho bráška. Po důkladném rozhodování nakonec titul Výborná 1, CAJC paní rozhodčí udělila Dantemu, pro kterého byla tato výstava premiérou a jeho bráška Dai (Dark Diamond dB) se v těsném závěsu získal známku Výborný 2

Po vystavení psů přišly na řadu fenečky. Ve třídě vítězů se prezentovala naše Růženka (Corleona Lady dB), která se moc snažila, velmi hezky se předvedla v postoji i ladně běhala. Rozhodčí jí nadiktovala moc pěkný posudek a výrazně jí chválila. Bylo to příjemné posuzování, které bylo zakončeno bonusem v podobě uděleného CAC a posléze i titulu Národní vítěz.

Po této třídě nastoupila do třídy veteránů Britta (Ch. Brittanica Halit Paša), která byla ve svém živlu. Po předvedení v pohybu, v postoji a ukázání zoubků dostala ocenění Výborná 1 a tím se stala čekatelkou titulu Český veterán šampion.

Po udělení těchto titulů jsme šli zkusit své štěstí do klání o tituly další. Dante (Druss dB) bojoval s fenečkou Azumi Melero, která také dostala CAJCe, o titul BOJ (Best of Junior, nejlepší mladý plemene) a tento titul také vyhrál. O titul BOB jsem se rozhodla běžet s Růženkou. Paní rozhodčí jsem tedy vysvětlila, že naše veteránka, Britta, už nepoběží. Ona si jí ale opakovaně vyžádala a šla k Mírovi, aby jí šel vystavit on. Míra neváhal a šel s Brittou do kruhu a sám Brittu vystavil. Bohužel nebyl čas na přendání výstavního obojku a vodítka, a tak se Britta vystavila na svém vycházkovém obojku s vodítkem. Musím říct, že můj manžel si zasloužil obrovský obdiv a troufám si napsat, že nejenom můj. Vím, jak se některé mužské pokolení staví k výstavám a se svými manželkami jezdit moc nechtějí...natož vystavovat. Míra naopak se mnou sdílí, pokud je potřeba, můj koníček a velmi mi pomáhá. Proto jsem na oba pyšná a za titul BOV (BOB Veterán) oběma děkuji a gratuluji ;o). V příjemném utkání o BOBa plemene se paní rozhodčí rozhodovala mezi naší Růžou a Norisem Halit Paša, a ačkoliv se Růženka paní rozhodčí líbila a velmi jí chválila, BOB byl nakonec udělen Norisovi.

Tím ovšem vůbec nic nekončilo, po obídku v místní kantýně :o) a nákupu ve stáncích jsme se přesunuli k výstavnímu kruhu, kde měly probíhat závěrečné soutěže. Musím ještě vzpomenout, že se na nás přišel podívat a fandit náš kamarád Petr, který měl mít původně malou Brittušku a kamarádka Jana, čímž nám udělali velkou radost. Do závěrečných soutěží jsme přihlásili naši chovatelskou skupinu, kde jsme v podání Růža (Corleona Lady dB), Dante (Druss dB) a Dai (Dark Diamond dB) zanechali za sebou ještě jednu skupinu a nakonec jsme si vyběhali krásné čtvrté místo. Spolu se svými poháry a dárky, které jsme obdrželi, jsme se nakonec ještě vyfotili a nabití energií z našeho velkého úspěchů jsme vyrazili do Prahy. Věřte, že ačkoliv jsme jeli do Ostravy na otočku, i přesto jsme jeli s úsměvem na tváři.

Strašně moc chceme poděkovat všem našim známým a kamarádům za Vaši podporu a povzbuzování...bez Vás by to nebylo ono.

Na další výstavě se těšíme s Vámi, naši přátele, na viděnou.

Fotografie naleznete na těchto stánkách, u Drusse zde.

Brittanica diplom, třída veteránů

Brittanica diplom, třída veteránů

Corleona Lady dB, třída vítězů

Corleona Lady dB, třída vítězů

Druss dB, diplom

Druss dB, diplom

Brittanica, posudek

Brittanica, posudek

Corleona Lady, posudek

Corleona Lady, posudek

Druss, posudek

Druss, posudek